Povinné kontroly na STK, emisní měření, přihlašování vozidel, přestavby

Technickou kontrolu včetně měření emisí a přípravy vozu zajistíme během jednoho dne mezi 8 až 15 hodinou. Záleží to na konkrétním technickém stavu, ale i na dohodě.

Auto vždy před STK řádně prohlédneme a navrhneme majiteli nezbytné opravy tak, aby prohlídka byla na STK bez problémů a vozidlo bylo schváleno k dalšímu provozu.

Po dohodě zajišťujeme evidenční prohlídky, včetně převodu vozidla a jeho přihlášení z dovozu.

Cena za provedení je pro vozidlo:

a) se zážehovým motorem včetně emisí 2 700,-Kč + DPH

b) se vznětovým 3 000,-Kč + DPH.

Emisní kontrola: Jsme majitelé systému SME a tudíž disponujeme licencemi a softwary k měření emisí. Diagnostiku provádíme zařízeními ATAL, MULTI-DIAG a VIVID. Ceník prací SME ( bez DPH) : zážehových (benzinových) motorů 500 Kč vznětových (naftových) motorů 900 Kč doklady nutné pro STK a měření emisí : technický průkaz osvědčení o registraci vozidla (malý TP)

Vyhláška č. 302/2001 Sb.Vyhláška Ministerstva dopravy a spojů o technických prohlídkách a měření emisí vozidel

STK je povinná ze zákona, a tudíž jí podléhají všechna vozidla, která jsou u nás evidována a mají registrační značku
Jaké dokumenty potřebujete na STK?
technický průkazosvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz)
osvědčení o emisní kontrole (
protokol o měření emisí (pokud je vyžadován)
protokol o předchozí kontrole
 
Co je potřeba k evidenční kontrole?
Jestliže měníte auto , budete muset absolvovat evidenční kontrolu. Ta se provádí u každého ojetého auta při každé změně majitele, resp. před převodem vlastníka.
Co je potřebné k evidenční kontrole auta?
technický průkaz (originál)
osvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz)

Co je protokol o evidenční kontrole?
Protokol o evidenční kontrole je doklad, podle kterého se kontroluje, zda technický stav vozidla odpovídá stavu uvedenému v technickém průkazu. Vydává se na jméno a bydliště přihlašujícího (vlastníka vozidla).
Jak probíhá STK?
Identifikace vozidla.
Kontrola brzdového systému.
Kontrola řízení a geometrie (seřízení předních kol, stav pneumatik).
Kontrola stavu vnitřního vybavení vozidla (bezpečnostní pásy, airbagy, povinná výbava, stav tachometru a kontrola km).
Kontrola výhledu řidiče.
Revize podvozku a jeho částí, stav koroze a stav karoserie.
Kontrola světel.
Stav motoru a výkon.
 
 
STK a emise
Součástí STK je i měření emisí. To se zpravidla provádí ještě před samotnou kontrolou. Právě kvůli naměřeným hodnotám emisí vozidlo často technickou kontrolou nakonec neprojde. Od roku 2015 už nedostáváte emisní známku, která se lepila na zadní registrační značku, technik pouze provede zápis do velkého technického průkazu.
 
 

 
 
Jak projít STK bez problémů?
Abyste měli jistotu, že kontrolou projdete bez problémů, je vhodné vozidlo ještě před prohlídkou svěřit do rukou odborníka v autoservisu. Mnohé mají prohlídku před STK již v nabídce svých služeb a vědí, na co se zaměřit. Před STK je potřeba zkontrolovat filtr pevných částic, funkčnost světel a stěračů, ověřit homologaci, zjistit stav pneumatik a hloubku vzorku ad. 
Co dělat, když STK neprojdete?
Při kontrole se může stát, že technik zjistí na vozidle závadu a STK neprojdete. Mohou přitom nastat tyto 2 případy:
Závada nejde odstranit a vozidlo je označeno jako nezpůsobilé k jízdě.
Závadu je možné opravit – na její opravu máte 30 dnů, poté se na kontrolu vrátíte.
 
 
Prodloužení platnosti technické kontroly na motorku tak stačí řešit každé 4 roky. Datum platnosti STK je vždy uveden v technickém průkazu.

 
 
Kolik stojí STK?
Cena za provedení technické kontroly není pevně stanovena a liší se podle jednotlivých stanic technické kontroly. Nejlepší je se dopředu podívat na webové stránky vybraných stanic, kde najdete i ceník služeb.
 
 
Platnost STK
Platnost STK je 2 roky a přesné datum platnosti najdete v technickém průkazu. Platí, že v případě nového auta, které absolvovalo STK, musíte další kontrolu absolvovat po 4 letech a následně pak každé 2 roky. Mnoho lidí se mylně domnívá, že platnost STK je do konce uvedeného měsíce, to je však omyl. STK platí opravdu přesně na den uvedený ve velkém techničáku. Proto nenechávejte prodloužení platnosti STK na poslední chvíli.
Jestliže jste propásli termín TK, je možné absolvovat technickou kontrolu i po termínu. Ovšem myslete na to, že v danou chvíli už máte propadlou STK a vozidlo byste tudíž neměli uvádět do provozu a na stanici technické kontroly byste jej správně měli nechat odtáhnout.